Anketa
Jaký počet dírek preferujete u den pro pletení s pedigem?

Sudý
92%

Lichý
0%

Je mi to jedno
8%
 Kontakt
Klimpe, s.r.o.
  Ochoz u Brna 341
  664 02   Ochoz u Brna
  tel.: +420 733 121 066
 
  www.pedig-brno.cz
 Doporučte nás
 • Podělte se o pozitivní zkušenost z naší spolupráce a doporučte nás Vašim známým a přátelům:
 • Přidáno: 04.06.2015   |   193 čtení / zobrazení

Náušnice z peříček

Peříčka jsou oblíbeným materiálem k dekorování jarních věnců a květinových aranžmá, kde slouží jako doplněk ke zjemnění vazby. Nádherně ale vypadají i sami o sobě jako hlavní "hrdina"  a díky barevné škále, která je dnes na trhu, si z nich můžeme vyrobit i originální šperk.

naušnice celéNa výrobu budeme potřebovat:

 • stříbrnou bavlnku
 • bižuterní náušnicové háčky
 • rokajlové korálky v barvě peříček
 • 2 peříčka
 • nůžky
 • oboustraně lepící pásku
 • jehlu, popřípadě vteřinové lepidlo

Pokud chceme dát náušnice jako dárek a vyrobit ozdobnou vysačku, budeme potřebovat ještě kreslící karton, vodové  nebo anilinové barvy a černý fix

Pracovní postup

Nejprve si vybereme dvě, stejně dlouhá a tvarově podobná peříčka. Na špičce odstříháme chmýříčka, tak aby nám vznikl asi 1cm dlouhý hrot, který oblepíme malým kouskem oboustrané lepící lepící pásky. Odstřihneme si dostatečně dlouhý kousek bavlnky ( cca 50 cm ) a přivážeme ho k peříčku v místě těsně nad chmýřím, jednoduchým uzlíčkem, tak aby nám vznikl jeden dlouhý konec a jeden kratší asi 10 cm.

 
náušnice 1

Kratší kousek bavlnky přitiskneme k hrotu a delším koncem budeme pečlivě omotávat hrot peříčka a zároveň i kratší konec bavlnky. Díky oboustrané lepící pásce nám bude bavlnka lépe držet. Až hrot peříčka obmotáme bavlnkou až nahoru, svážeme oba konce bavlnky pevným uzlíkem.

Na kratší konec bavlnky navlékneme náušnicový háček a opět zajistíme pevným uzlíkem.
Na delší konec bavlnky navlékneme rokajlové korálky (pokud se nám navlékání nedaří použijeme jehlu, kterou si na bavlnku navlékneme a korálky jednoduše navléknme jehlou).

náušnice 2
náušnice 3

Použijeme tolik korálků, aby nám vznikl řetízek dlouhý zhruba jako peříčko. Poslední korálek provlékneme bavlnkou shora ještě jednou, utáhneme a uděláme uzlík.
Oba konce bavlnky zastřihneme, můžeme je i zakápnout vteřinovým lepidlem, aby se nám netřepily.

Pokud chceme náušnice darovat nebo jen chceme aby byly pohromadě a neztratily se, vyrobíme si vysačku. Z kreslícího kartonu nebo tvrdého papíru vystříhneme čtverec, který pomalujeme barvami, jakmile uschnou můžeme černým fixem namalovat rámeček a napsat věnování nebo nakreslit jednoduchý obrázek. Jehlou propíchneme dvě dírky a náušnice do nich zavěsíme.

 

  Momentálně není k dispozici žádný komentář

  Přidat komentář