Anketa
Jaký počet dírek preferujete u den pro pletení s pedigem?

Sudý
92%

Lichý
0%

Je mi to jedno
8%
 Kontakt
Klimpe, s.r.o.
  Ochoz u Brna 341
  664 02   Ochoz u Brna
  tel.: +420 733 121 066
 
  www.pedig-brno.cz
 Doporučte nás
  • Podělte se o pozitivní zkušenost z naší spolupráce a doporučte nás Vašim známým a přátelům:
  • Přidáno: 05.06.2015   |   808 čtení / zobrazení

Keramická hlína - Šnek z bambusové modelíny


 

Vyrobte si s dětmi roztomilé šnečky do květináče. Tihle Vám jistě žádnou kytičku neokoušou...

 
Bambusová modelína šnek
Bambusová modelína šnek

Na výrobu dvou šnečků budeme potřebovat:

Bambusová modelína je samotvrdnoucí keramická hmota. Když ji vytáhnete ze sáčku je to něco mezi dětskou modelínou a keramickou hlínou. Vytvarujete z ní požadovaný tvar a ten pak necháte na vzduchu cca 12 hodin uschnout. Dostanete pak tvrdou keramickou sošku. Bambusová modelína je vyrobena z čistě přírodních materiálů a je zcela nezávadná, vhodná i pro nejmenší děti.

 

Bambusovou modelínu nejprve pořádně zpracujeme rukama, aby se zahřála a změkla. Zpracovanou modelínu rozdělíme na půl, každá polovina bude na jednoho šnečka. Modelínu si dál rozdělíme na tři části, největší díl na tělíčko, potom menší dílek na ulitu a kousek si necháme na dva páry tykadel. Nejprve si vymodelujeme tělíčko, modelínu vyválíme do válečku, jeden konec vyválíme trochu víc do špičky. Tělíčko dotvarujeme tak, aby na spodní straně vznikly zvlněné záhyby (palec jedné ruky opřeme o váleček a kolem něj palcem a ukazováčkem druhé ruky stlačujeme modelínu dolů) vznikne nám po obou stranách okraj, který lehce zvlníme. Tělíčko si postavíme na podložku, špičatější konec nacháme ležet a hlavičku trochu nadzvedneme.


Bambusová modelína šnek 1
Bambusová modelína šnek 2
Bambusová modelína šnek 3

Pokračujeme s tvarováním ulity. Z modelíny si vyválíme kuličku, z jedné strany jí trochu zploštíme a protlačíme palec, aby nám vznikl správný tvar ulity. Příborovým nožem bez vroubků si nahrubo vyznačíme zakroucení ulity a potom pečlivě dohladíme. Špendlíčkem vyryjeme jemné rýhování.


Bambusová modelína šnek 4
Bambusová modelína šnek 5
Bambusová modelína šnek 6

Poslední kousek modelíny vymodelujeme do tvaru tykadel, jeden pár menší druhý pár větší a vytvarujeme na něj špendlíčkem oči. Pomocý špendlíku připevníme tykadla na hlemýždě. Zvlněný okraj tělíčka vyrýhujeme.


Bambusová modelína šnek 7
Bambusová modelína šnek 8
Bambusová modelína šnek 9

Šnečka necháme na vzduchu uschnout cca 12 hodin. Poté ho můžeme natřít barvou a nalakovat nebo nechat přírodní hnědou, bambusová modelína je po uschnutí lehká, hladká a trochu tmavší se strukturou podobnou písku. Pokud jste vyráběli s dětmi, nechte je, ať si svého šnečka dají ke květináčku s kytičkou a zkusí se, spolu s ním o kytičku starat. Možná, že s takovým pomocníkem nebudou tak často zapomínat kytičku zalít.


Bambusová modelína šnek 10
Bambusová modelína šnek 11
Bambusová modelína šnek 12 

    Momentálně není k dispozici žádný komentář

    Přidat komentář